Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Nowy Sącz / Kraków

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zmarszczki niekiedy nadają twarzy charakteru, jednak zdecydowanie częściej dodają jej lat. Zwłaszcza w tym drugim przypadku chcemy je ukryć lub zamaskować. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i skuteczne sposoby na likwidację oznak starzenia. Zabiegi wypełniania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne, nie ingerują w organizm, a przede wszystkim przynoszą spektakularne efekty.

W sklepach można nabyć serie produktów przeznaczonych do walki ze zmarszczkami. Istnieją również techniki make-upu, dzięki którym można starannie go ukryć. Jednak korzyści ze wstrzykiwania kwasu hialuronowego są o wiele większe. Efekty jego zastosowania są widoczne błyskawicznie, a ponadto utrzymują się niezwykle długo. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na wypełnianie zmarszczek, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Zmarszczki, które wypełniono kwasem hialuronowym, w zależności od ich rodzaju, znikają na okres od 12 do 24 miesięcy. Zadaniem tej substancji jest pobudzanie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pozwala ona także zachować właściwy poziom nawodnienia i nawilżenia skóry.

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, jednak jego poziom wraz z wiekiem spada. Dlatego właśnie, aby skóra nadal był gładka i promienna, można zdecydować się na jego wstrzykiwanie.

W jakie obszary na skórze można wstrzyknąć kwas hialuronowy?

Ten zabieg, jakim jest wypełnianie zmarszczek, może dotyczyć nie tylko twarzy. Kwas hialuronowy może być z powodzeniem stosowany również w przypadku innych części ciała.

Najczęściej jest on wstrzykiwany, aby pozbyć się tak zwanych kurzych łapek i lwiej bruzdy. Wypełnianie zmarszczek nierzadko dotyczy też okolic skroni, ust i ich kącików. Mimo tego metoda ta gwarantuje przywrócenie młodego wyglądu także szyi, dekoltowi oraz dłoniom.

O tym, ile kwasu i w jakie okolice należy wstrzyknąć, zawsze decyduje lekarz. Zapewnia to skuteczną likwidację zmarszczek oraz młody wygląd skóry.

Na zabieg wypełniania zmarszczek na twarzy kwasem hialuronowym w naszym gabinecie w Nowym Sączu zapraszamy również klientów z okolicznych miejscowości (Kraków i Tarnów).

Dlaczego warto zdecydować się na wypełnianie zmarszczek na twarzy?

Z wypełnianiem zmarszczek kwasem hialuronowym nie wiążą się skutki uboczne. Preparat ten, w związku z tym, że występuje naturalnie w organizmie człowieka, jest świetnie przyswajalny. Nie powoduje też reakcji alergicznych i jest całkowicie bezpieczny.

Ponadto usuwanie niedoskonałości tą metodą nie wiąże się z dotkliwym bólem. Aby zabieg nie wiązał się z nieprzyjemnymi odczuciami, stosuje się specjalne środki. Zwykle znieczulenie aplikuje się bezpośrednio na miejsce, które będzie poddawane wypełnianiu zmarszczek.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest na tyle małoinwazyjnym zabiegiem, że rekonwalescencja jest bardzo krótka. Skóra może być nieznacznie zaczerwieniona oraz delikatnie opuchnięta do 3 dni. Po tym czasie dolegliwości ustępują. Trzeba pamiętać o tym, że w dniu zabiegu nie należy eksponować skóry na promieniowanie słoneczne czy korzystać z opalania w solarium oraz ze sauny.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do tego, aby wykonać procedurę wypełniania zmarszczek na twarzy kwasem hialuronowym. Nie powinno się go wstrzykiwać osobom cierpiącym na choroby nowotworowe oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Przeciwwskazaniem może być także przeziębienie, infekcja czy podrażnienie fragmentu skóry, w który ma być zaaplikowany kwas hialuronowy.

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:
– wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki
wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
– wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez
– uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:
Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.

Wypełnianie zmarszczek Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

15 + 1 =