Wypełnienie i likwidacja bruzd nosowo wargowych Nowy Sącz / Kraków

Wypełnienie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym

Zbyt wyraźnie zaznaczona bruzda nosowo-wargowa może wpłynąć negatywnie na wygląd twarzy i być źródłem kompleksów. Z pomocą przychodzi jednak kwas hialuronowy. Jego wstrzykiwanie to skuteczny sposób na zredukowanie głębokości tych niedoskonałości. Wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym to zabieg małoinwazyjny, a mimo tego przynosi szybkie i satysfakcjonujące efekty.

Bruzdy te, zwane też zmarszczkami nosowo-wargowymi, powstają w centralnej części twarzy. Sięgają od górnego fragmentu płata nosowego do kącika ust, a nawet do brody. Mogą być płytkie i ledwie widoczne, ale niekiedy stają się bardzo głębokie – zwłaszcza wtedy dodają lat. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na wypełnianie i likwidację bruzd nosowo wargowych, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Likwidacja bruzd nosowo wargowych to zabieg pozwalający na ich usunięcie lub zminimalizowanie ich widoczności. To, jakie efekty przyniesie wstrzyknięcie kwasu hialuronowego, zależy od ich rodzaju. Niektóre z nich należą do tak zwanych zmarszczek statycznych, a inne od czynnych. Powstawanie tych pierwszych jest związane z naturalnym procesem starzenia się skóry, natomiast bruzdy czynne pojawiają się w wyniku nieustannej pracy mięśni. To właśnie w tym drugim przypadku zabieg ich likwidacji poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym przyniesie najlepsze rezultaty.

Zapraszamy na zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych w naszym gabinecie w Nowym Sączu równiez klientów z okolicznych miejscowości (Kraków i Tarnów).

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych – zalety kwasu hialuronowego

Każdy, kto chce szybko pozbyć się bruzd sięgających od nosa do warg, może skorzystać z dobrodziejstw substancji, jaką jest kwas hialuronowy. Kwas ten występuje w organizmie człowieka i odpowiada za elastyczność oraz jędrność skóry. Pozwala efektywnie walczyć ze wszystkimi oznakami starzenia. Umożliwia redukcję zmarszczek oraz pomaga nawet widocznie zwiotczałej skórze.

Do wypełniania bruzd nosowo wargowych jest stosowany kwas hialuronowy wyhodowany dzięki kulturom bakterii i zachodzącemu procesowi fermentacji. Mimo tego substancja ta nie stwarza zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Nie powoduje reakcji alergicznych i jest doskonale tolerowana przez organizm. Ponadto przyczynia się on do zatrzymywania wody w skórze – sprawia, że ma ona świeży, młody i promienny wygląd.

Likwidacja bruzd nosowo-wargowych – jak wygląda ten zabieg?

Tak jak w przypadku wszystkich innych zabiegów, taki i wstrzykiwanie kwasu hialuronowego poprzedza konsultacja z lekarzem. Po krótkim wywiadzie i stwierdzeniu braku przeciwwskazań można rozpocząć całą procedurę.

Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy i jej dezynfekcji. W przypadku szczególnej nadwrażliwości na ból aplikowany jest także preparat znieczulający.

W zależności od specyfiki, rozmiaru i głębokości bruzd specjalista wstrzykuje wypełniacz metodą tunelową, punktową, punktowo-liniową lub kolumnową. Ustala też, jaka dawka kwasu hialuronowego jest niezbędna do usunięcia zmarszczek u pacjenta.

Następnie wykonywany jest masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą. Zabieg kończy schładzanie miejsca, w które był wstrzyknięty wypełniacz. Pacjent musi także zgłosić się na wizytę u specjalisty, w celu oceny efektów przeprowadzanego zabiegu.

Zaletą wypełniania bruzd kwasem hialuronowym jest błyskawiczna poprawa wyglądu twarzy. Zmarszczki są natychmiast wypełnione, a skóra odzyskuje witalny i zdrowy wygląd.

Wypełniacze znajduja zastosowanie w następujących okolicach:
– wypełnianie zmarszczek np. na czole, wypełnienie lwiej zmarszczki
– wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
– wypełnianie zagłębień pod oczami tzw. dolina łez
– uwydatnianie kości jarzmowych (policzkowych)

Zalecenia po zabiegu:
Szczególnie istotne po wykonaniu wolumetrii, czy powiększeniu ust jest dbanie przez pacjenta o przyjmowanie dostatecznej ilości płynów. Zapewni to większą trwałość podanego prepartu, pozwoli utrzymać jego objętość i zapobiec przedwczesnemu wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Wszelkie szczegóły dotyczące zabiegów ustalane są podczas wizyty w gabinecie.

Wypełnienie bruzd nosowo wargowych Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

12 + 15 =