Kroplówka regenerująca

kroplówka regenerująca

Mięśnie w ciele człowieka są odpowiedzialne za wiele istotnych funkcji. Oprócz utrzymania ciała w prawidłowej pozycji ochraniają narządy wewnętrzne, sprawiają, że możemy się poruszać i utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała. Dlatego do sprawnego działania wymagają odpoczynku. W osiągnięciu tego stanu pomoże kroplówka regenerująca.

Dla kogo kroplówka regenerująca mięśnie?

Czujesz spadek formy? Masz wrażenie, że wszystko Cię boli i nie masz siły wstać rano z łóżka? Obserwujesz u siebie niższą wydolność mięśniową? A może spędzasz dużo czasu na siłowni lub w jednej pozycji? Rozciąganie przestało działać i lekarz rozkłada ręce? To idealny moment na skorzystanie z naszej kroplówki regenerujacej.

Podział mięśni

Mięśnie można podzielić na dwie kategorie: poprzecznie prążkowane i gładkie. Istnieją takie grupy, które kurczą się samoistnie i człowiek nie jest w stanie nad tym zapanować, np. mięśnie budujące ściany naczyń krwionośnych, przewodu pokarmowego czy skóry. Pozostałe, tzw. szkieletowe, należą do grupy poprzecznie prążkowanych i mamy nad nimi stałą władzę.

Główny problem – zakwasy?

Każdy kiedyś doświadczył bólu mięśni, tzw. zakwasów. Spowodowane są głównie ich niedotlenieniem, ponieważ nie są przyzwyczajone do intensywnego i długotrwałego wysiłku. Prostym sposobem na zakwasy może być odpowiednie przeprowadzenie stretchingu po wykonanej pracy. Jednak czasem długotrwałe ćwiczenia i zadania powodują permanentne zmęczenie i niedotlenienie mięśni, co powoduje mimowolne ich skurcze oraz zaburzenia ich pracy niewidoczne gołym okiem – jak zaburzenia pracy jelit.

Nie tylko wysiłek może być źródłem uporczywych zakwasów. Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, np. przy komputerze lub w samochodzie, może powodować przykurcze mięśni grzbietu i szyi, co powoduje ogólną sztywność, ból i problem z ruchliwością.

Z pewnością każdy doświadczył bólu mięśni po świeżo przebytej chorobie, zwłaszcza grypie żołądkowej. Odwodnione, potęgują uczucie zmęczenia i osłabienia.

Złoty środek na ból mięśni

Idealnym rozwiązaniem na dolegliwości bólowe, bez względu na ich pochodzenie, jest terapia przy użyciu kroplówki regenerującej. Jej skład jest bogaty w witaminy konieczne do rekonwalescencji:

  • E, która poprawia wydolność,
  • C, która wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, wspomagając ich pracę,
  • A, która chroni je przed osłabieniem spowodowanym chorobotwórczymi czynnikami,
  • H, która poprawia przemianę białek i cukrów, a co za tym idzie „karmi” je
  • PP, która pomaga przy produkcji kolagenu.

Niezbędne są też mikroelementy, które mają bezpośredni wpływ na proces kurczenia mięśni – sód i potas. Od tych pierwiastków zależy prawidłowe funkcjonowanie organizmu, gdyż wpływają bezpośrednio na układ nerwowy, wzmacniają napięcie i regulują gospodarkę kwasowo-zasadową.

 

Najważniejszy składnik kroplówki regenerującej to Solcoseryl

Kroplówka regenerująca zawiera podstawowy składnik – Solcoseryl. Jest to białkowy wyciąg z krwi cielęcej o dobroczynnym działaniu.

Substacja działa regenerująco na tkanki . Sprzyja regeneracji mięśni, więzadeł, stawów. Doskonale wspiera odbudowę tkanek po urazach takich jak oparzenia, owrzodzenia, po zabiegach operacyjnych , operacjach plastycznych (liposukcja, powiększanie biustu za pomocą implantów), zabiegach laserowych twarzy, urazach u sportowców.

Solcoseryl jest sprzymierzeńcem osób chorujących na cukrzycę, która prowadzi m.in. Do uszkodzenia naczyń krwionośnych (uszkodzenia nerek, wzroku, niegojące się rany i owrzodzenia kończyn , w tym tzw. Stopa cukrzycowa)

U osób zdrowych solcoseryl działa energetyzująco i dopingująco na organizm.

Jak wygląda leczenie?

Wiedz, że kroplówka regenerująca postawi Cię na nogi w kilkadziesiąt minut. Po odpowiednim wywiadzie z pacjentem lekarz decyduje o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Po dożylnym wprowadzeniu leku pacjent w bardzo krótkim czasie odczuwa pozytywne efekty. Jest to na pewno świetny sposób na długotrwałą regenerację organizmu.

Jakie zastosowanie mają kroplówki:

– stany przebiegające z nadmiernym odwodnieniem: wskutek nadużycia alkoholu rozwija się zespół objawów, które możemy złagodzić stosując wlewy– leczenie kaca.

– odwodnienie spowodowane nasilonym nieżytem żołądkowo-jelitowym (biegunka, wymioty) 

– niedobory elektrolitów

– stany nadmiernego wyczerpania organizmu np. wskutek intensywnego treningu

W takich wypadkach za pomocą kroplówek jesteśmy w stanie przywrócić lub zbliżyć do równowagi gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu, dostarczyć komórkom glukozę, wodę, sód, potas, magnez, witaminy oraz wiele innych substancji.

Czas trwania wlewu to zwykle 45 minut. Przed rozpoczęciem podawania preparatów lekarz uzyskuje dostęp do naczynia żylnego zakładając wenflon.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Kroplówki regenerujące mięśnie Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

4 + 10 =