Kroplówki dla sportowców

kroplówki dla sportowców

Kroplówki dla sportowców

Osoby zawodowo zajmujące się sportem i na co dzień odbywające intensywne treningi, muszą szczególnie troszczyć się o swoje zdrowie. Organizm poddawany wysiłkowi fizycznemu ma wyjątkowe potrzeby. Dlatego tak ważna w tym przypadku jest suplementacja składników odżywczych. Kroplówka dla sportowców jest sposobem na zachowanie zdrowia i utrzymanie optymalnej formy.

Uzupełnienie niedoboru witamin i minerałów to nie jedyne zalety związane z przyjęciem kroplówki. Na efekty nie trzeba długo czekać. Jej podanie przyczynia się do regeneracji organizmu – zwłaszcza, jeżeli był on poddawany dużemu wysiłkowi.

Kroplówki te są polecane także tym, którym dokucza chroniczny brak energii oraz zmęczenie. Mogą one pomóc również w problemach z koncentracją.

W ich składzie znajdują się witaminy C, E, B, elektrolity, a także cenne dla człowieka pierwiastki – magnez, chrom, jod, cynk, selen, miedź. Aby kroplówka była skuteczna i dostarczyła organizmowi niezbędnych składników, jej skład ustala się pod kątem potrzeb pacjenta.

Jakie zastosowanie mają kroplówki:

– stany przebiegające z nadmiernym odwodnieniem: wskutek nadużycia alkoholu rozwija się zespół objawów, które możemy złagodzić stosując wlewy– leczenie kaca.

– odwodnienie spowodowane nasilonym nieżytem żołądkowo-jelitowym (biegunka, wymioty) 

– niedobory elektrolitów

– stany nadmiernego wyczerpania organizmu np. wskutek intensywnego treningu

W takich wypadkach za pomocą kroplówek jesteśmy w stanie przywrócić lub zbliżyć do równowagi gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu, dostarczyć komórkom glukozę, wodę, sód, potas, magnez, witaminy oraz wiele innych substancji.

Czas trwania wlewu to zwykle 45 minut. Przed rozpoczęciem podawania preparatów lekarz uzyskuje dostęp do naczynia żylnego zakładając wenflon.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Kroplówki dla sportowców Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

8 + 10 =