Kroplówka detoks

kroplówki detoks

Zimowy czas, deszczowe dni, zanieczyszczone powietrze i brak ruchu znacząco wpływają na obniżone samopoczucie każdego człowieka. W takich warunkach łatwo o przemęczenie, ospałość, nerwowość i ogólne rozbicie. Dobrym rozwiązaniem na przywrócenie równowagi w organizmie jest podanie kroplówki typu detoks.

Jaki jest cel terapii kroplówką detoks?

Kroplówkę detoks wykonuje się w celu:

 • przywrócenia równowagi elektrolitowej
 • oczyszczenia organizmu z niebezpiecznych toksyn i metali ciężkich
 • walki z zatrzymaniem wody
 • wsparcia procesów metabolicznych
 • przeciwdziałania chorobom nowotworowym.

Jakie są wskazania do detoksu kroplówką?

Terapia tą metodą jest szczególnie wskazana dla osób:

 • pracujących w trujących warunkach lub mieszkających w miejscach, w których występuje wysoki poziom pyłów zawieszonych, tzw. SMOG,
 • starszych, które czują się zmęczone i nie mają chęci do działania,
 • którym zależy na utrzymaniu dobrego samopoczucia i energii do działania.

Przed przystąpieniem do wykonania kroplówki detoks, wykonywany jest rzetelny wywiad lekarski. Uwzględniając potrzeby pacjenta, skład preparatu jest odpowiednio dostosowany, aby korzyści były natychmiast odczuwalne.

Jaki jest skład kroplówki „detoks”?

W skład wchodzą bezpieczne, spełniające normy prawne farmaceutyki. Znajdują się tam:

 • witaminy C i E, odpowiedzialne za antyoksydacyjne działanie,
 • witaminy z grupy B, które wpływają na przyspieszenie procesów metabolicznych oraz polepszenie humoru
 • witamina A, wzmacniająca układ odpornościowy i działa przeciwnowotworowo.

Dodatkowo zawiera ona mikroelementy, które podwyższają skuteczność wyżej wymienionych witamin.

Na jakie efekty można liczyć?

Rezultaty są widoczne gołym okiem. Kroplówka detoks jest dobrym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe życie. Osoba, poddająca się temu zabiegowi, wyraźnie odczuwa wzmocnienie organizmu, więcej energii do działania, przyspieszone efekty redukcji wagi, zwiększony apetyt, poprawę koloru i napięcia skóry.

Chcąc polepszyć jakość swojego życia, warto regularnie poddawać się detoksowi. Pozwoli to utrzymać organizm w dobrej kondycji. Dzięki temu będzie on zawsze gotowy na nowe wyzwania i szybciej będzie się regenerował.

Szczególne miejsce w detoksykacji organizmu odgrywa glutation. Jest to substancja szczególnie doceniana przez sportowców, ponieważ doskonale wspomaga regenerację organizmu, w którym występuje naturalnie. Podanie glutationu z zewnątrz przyspiesza procesy regeneracji i detoksykacji.

Dożylne podanie glutationu jest zbawienne w walce z wolnymi rodnikami dzięki temu, że jest on pierwszorzędnym antyoksydantem. Wspomaga wątrobę w jej detoksykacyjnej funkcji, pomaga w usuwaniu metali ciężkich, związków kancerogennych (rakotwórczych) i wszechobecnych toksyn, w tym alkoholu.

Glutation jest sprzymierzeńcem naszego układu immunologicznego, opóźnia proces starzenia się organizmu, działa regenerująco na wątrobę. Wraz z upływem czasu poziom glutationu w organizmie spada, a tym samym maleją zdolności hamowania apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórki.

Jednorazowo podajemy w kroplówce 1-2 amp. Glutationu.

Jakie zastosowanie mają kroplówki:

– stany przebiegające z nadmiernym odwodnieniem: wskutek nadużycia alkoholu rozwija się zespół objawów, które możemy złagodzić stosując wlewy– leczenie kaca.

– odwodnienie spowodowane nasilonym nieżytem żołądkowo-jelitowym (biegunka, wymioty) 

– niedobory elektrolitów

– stany nadmiernego wyczerpania organizmu np. wskutek intensywnego treningu

W takich wypadkach za pomocą kroplówek jesteśmy w stanie przywrócić lub zbliżyć do równowagi gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu, dostarczyć komórkom glukozę, wodę, sód, potas, magnez, witaminy oraz wiele innych substancji.

Czas trwania wlewu to zwykle 45 minut. Przed rozpoczęciem podawania preparatów lekarz uzyskuje dostęp do naczynia żylnego zakładając wenflon.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Kroplówki detoks Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

13 + 1 =