Wygładzanie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym Nowy Sącz / Kraków

wygładzanie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym

Proces starzenia wpisany jest w fizjologię każdego człowieka. Chociaż nie da się temu zapobiec, można przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, na których tle wyróżnia się terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na wygładzanie zmarszczek, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Wampirzy lifting na wygładzanie zmarszczek

Jeśli interesuje Cię wygładzanie zmarszczek, klinika w Nowym Sączu umożliwia tego rodzaju kuracje, także dla mieszkańców Krakowa. Jedną z opcji jest tzw. wampirzy lifting, który polega na iniekcjach pobranego wcześniej osocza bogatopłytkowego. Wykorzystywane od ponad 20 lat, dopiero od niedawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób pragnących odzyskać młodzieńczy wygląd.

Zabieg z wykorzystaniem osocza, zwany również wampirzym liftingiem, pozwala na wypełnianie zmarszczek w sposób całkowicie bezpieczny. Z uwagi na fakt, że w terapii wykorzystywany jest materiał własny pacjenta, ryzyko pojawienia się niepożądanych odczynów zostaje zredukowane do minimum.

Jak przebiega wygładzanie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym?

Wampirzy lifting przybiera formę mezoterapii igłowej, w której substancją aktywną jest osocze bogatopłytkowe. Pobrane od pacjenta i odpowiednio przygotowane, jest wstrzykiwane w skórę. W efekcie dochodzi napływania komórek macierzystych, co skutkuje syntezą kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz innych białek macierzy. Następstwem tego procesu jest regeneracja komórek skóry.

Cała procedura trwa około 90 minut, z czego zabieg właściwy zajmuje około 50 minut. Pozostały czas jest potrzebny na przeprowadzenie wywiadu lekarskiego oraz przygotowanie skóry (jej oczyszczanie, znieczulenie oraz odkażanie).

Kto powinien poddać się zabiegowi?

Jeśli interesuje Cię wypełnianie zmarszczek w Nowym Sączu, rozważ poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest on przeznaczony dla osób, które:

  • chcą odmłodzić twarz,
  • mają wiotką i mało elastyczną skórę,
  • narzekają na suchą skórę, której brakuje odpowiedniego nawodnienia,
  • zmagają się z poszarzałą i pozbawioną blasku cerą.

Już jednorazowy zabieg przywraca młodzieńczy wygląd – a to wszystko w sposób jak najbardziej naturalny. Dlatego polecany jest każdemu, kto chce pozbyć się objawów świadczących o upływającym czasie.

Dlaczego warto wykonać wampirzy lifting?

Wampirzy lifting nie jest zabiegiem, który polega na wypełnieniu zmarszczek – tak jak ma to miejsce np. w przypadku kuracji wykorzystujących toksynę botulinową czy kwas hialuronowy. Daje jednak podobne efekty, ponieważ skóra staje się wyraźnie odmłodzona.
Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego niesie za sobą wiele korzyści:

  • brak ryzyka wystąpienia podrażnień pozabiegowych,
  • wyraźne efekty w krótkim czasie,
  • bezpieczeństwo i bezinwazyjność,
  • możliwość powrotu do codziennych czynności,
  • brak konieczności specjalnego przygotowania do iniekcji.

Jeśli interesuje Cię wypełnianie zmarszczek na twarzy, rozważ mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Nowym Sączu. Dzięki temu zabiegowi osiągniesz zadowalające rezultaty.

Wskazania do zabiegu:
– leczenie blizn
– leczenie blizn potrądzikowych
– wygładzenie zmarszczek
– nawilżenie i ujędrnienie skóry
– stymulacja porostu włosów (u mężczyzn i kobiet).

Przeciwwskazania do zabiegu:
– Wiek poniżej 18. roku życia
– Choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, zakażenia 
– Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Jak wygląda procedura pozyskania osocza PRP?

Za pomocą dedykowanych i certyfikowanych zestawów zachowując zasady aseptyki i antyseptyki pobiera się do specjalnych probówek krew pacjenta – ok 20 ml. Probówki zostają umieszczone w specjalistycznym urządzeniu zwanym wirówką, gdzie z odpowiednią prędkością i w zadanym czasie krew poddaje się odwirowywaniu. W probówce pojawia się po odwirowaniu jasnożółty płyn– zawiera on koncentrat płytek krwi zawieszony w osoczu, czyli płynnej części krwi. Bogate w płytki osocze pobierane jest do strzykawki, a następnie podawane w wybrane okolice: skóra twarzy, okolice oczu, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, zmarszczki.

W przeważającej większości do podania PRP wykorzystuje się technikę mezoterapii igłowej.

W celu zniesienia dyskomfortu podczas aplikacji osocza skórę znieczula się poprzez aplikację kremu ok 30 minut przed wykonaniem zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Wygładzanie zmarszczek osoczem bogatopłytkowym Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

5 + 7 =