Leczenie blizn osoczem bogatopłytkowym Nowy Sącz / Kraków

leczenie blizn osoczem bogatopłytkowym

Bardzo często przyczyną kompleksów są blizny. Skóra naznaczona tego rodzaju niedoskonałościami może wyglądać mniej estetycznie. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która proponuje leczenie blizn za pomocą osocza bogatopłytkowego. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na leczenie blizn, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Mianem osocza bogatopłytkowego określa się płyn, który zawiera wszystkie komórki krwi przepływające przez naczynia krwionośne. Wśród nich znajdują się czynniki wzrostu – substancje odpowiadające m.in. za regenerację komórkową skóry.

Osocze bogatopłytkowe na blizny – jak działa?

Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe na blizny przynosi bardzo dobre rezultaty. Po kilku tygodniach widoczna jest wyraźna poprawa, ponieważ dochodzi do:

 • odnowienia skóry, która charakteryzuje się dużo lepszą strukturą,
 • zwiększenia elastyczności i jędrności,
 • zmniejszenia widoczności blizn – stają się płytsze, jaśniejsze i węższe.

Takich efektów można oczekiwać już po kilkukrotnym leczeniu blizn za pomocą substancji pochodzenia naturalnego. Należy jednak wykazać się cierpliwością, ponieważ pełne rezultaty pojawiają się po upływie kilku tygodni od wykonania serii iniekcji.

Kto może poddać się leczeniu blizn osoczem?

Interesuje Cię leczenie blizn? Nasz gabinet w Nowym Sączu jest miejscem, w którym zabieg ten jest wykorzystywany w przypadku występowania blizn:

 • zanikowych lub przyrosłych powstałych po urazach,
 • pooperacyjnych,
 • potrądzikowych,
 • po oparzeniach.

Nie ma przy tym znaczenia lokalizacja niedoskonałości – kuracja może być przeprowadzona zarówno na twarzy, dekolcie, kończynach, jak i brzuchu.

Zabieg, chociaż całkowicie bezpieczny, nie jest polecany wszystkim osobom. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się m.in.:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • aktywna infekcja wirusem opryszczki,
 • ciąża lub okres karmienia piersią,
 • ogniska zakażone bakteriami występujące na skórze.

Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie konsultacji przed poddaniem się iniekcji.

Jak wygląda leczenie blizn osoczem?

Jeśli interesuje Cię leczenie blizn, poddaj się zabiegowi, niezależnie od tego, czy mieszkasz w Krakowie, czy w Nowym Sączu. Procedura składa się z kilku etapów, a sama kuracja trwa około 90 minut. Poniżej dowiesz się, na czym polega leczenie blizn osoczem.

Leczenie blizn rozpoczyna się od pobrania osocza od pacjenta, które następnie podlega odpowiedniemu przygotowaniu. Przeprowadza się specjalistyczne odwirowanie, podczas którego uzyskuje się płyn o właściwej koncentracji płytek krwi.

Kolejny etap to przygotowanie skóry pacjenta – jej oczyszczenie, znieczulenie i odkażenie. Następnie lekarz medycyny estetycznej dokonuje iniekcji w uprzednio wyznaczone miejsca – tam, gdzie pojawiają się blizny.

Osoba korzystająca z zabiegu leczenia blizn nie musi poddawać się po jego zakończeniu rekonwalescencji. Pacjent wraca do codziennych obowiązków już następnego dnia. Dzięki temu można zaplanować operację praktycznie w dowolnym czasie.

Efekty leczenia blizn osoczem bogatopłytkowym

Po wstrzyknięciu osocza można odczuwać delikatne zgrubienia pod skórą, jednak te będą stopniowo zanikać. W międzyczasie rozpocznie się proces odnowy komórek oraz syntezy nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra stanie się wyraźnie gładsza, a blizny zdecydowanie wyblakną.

Kuracja może wymagać serii kilku regularnych zabiegów w celu całkowitego wyleczenia blizn, jednak już po pierwszym z nich będzie można dostrzec zauważalne rezultaty.

Jakie są zalecenia postępowania po zabiegu?

W związku z tym, że leczenie polega na iniekcjach, u niektórych osób mogą pojawić się siniaki. Wówczas zaleca się smarowanie takich miejsc specjalnymi maściami przyspieszającymi ich zanikanie.

Ważne jest też, aby miejsca poddane zabiegowi chronić przed promieniami słonecznymi. Dlatego wskazane jest stosowanie kremów zawierających filtry przeciwsłoneczne – najlepiej SPF 50.

Leczenie blizn osoczem Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

4 + 10 =