Leczenie blizn potrądzikowych Nowy Sącz / Kraków

leczenie blizn potrądzikowych

Trądzik to skórna przypadłość, która często pozostawia po sobie niechciane „pamiątki”. Nikt nie jest jednak na nie skazany, ponieważ leczenie blizn potrądzikowych jest możliwe. Z pomocą przychodzi nowoczesny zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Duża skuteczność oraz bezpieczeństwo to powody, dla których coraz więcej osób decyduje się przeprowadzić taką kurację. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na usuwanie blizn potrądzikowych, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest płynem, który zawiera ważne komórki krwi występujące w naczyniach krwionośnych. Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim czynniki wzrostu odpowiadające za regenerację uszkodzonych tkanek.

Pozyskuje się je z krwi pacjenta, która jest następnie poddawana odwirowaniu. Dzięki temu udaje się uzyskać osocze wyróżniające się kilkukrotną koncentracją płytek krwi. Tak przygotowaną substancję wstrzykuje się w odpowiednie miejsca, które są naznaczone potrądzikowymi bliznami.

Jak wygląda leczenie blizn potrądzikowych?

Jeśli interesuje Cię leczenie blizn potrądzikowych, Nowy Sącz jest miastem oferującym tego rodzaju zabieg. Cała procedura składa się z kilku etapów.

Pobranie krwi od pacjenta
Pielęgniarka pobiera ok. 20–25 ml krwi z żyły pacjenta. Następnie materiał poddawany jest odwirowaniu – po to, aby uzyskać silnie skoncentrowane osocze bogatopłytkowe.

Przygotowanie skóry pacjenta
Zabieg przeprowadzany jest na wcześniej oczyszczonej skórze. Dobrze, jeśli pacjent zgłasza się bez makijażu – przyspiesza to etap przygotowań. Skóra, już po oczyszczeniu, jest znieczulana. Ostatni krok to jej odkażenie.

Iniekcja osocza bogatopłytkowego
Wstrzykiwanie preparatu w miejsca naznaczone bliznami to już właściwy i zarazem ostatni etap. Liczba iniekcji uzależniona jest od wielkości blizny oraz jej wyglądu.

Kto powinien poddać się leczeniu blizn osoczem?

U każdego, kto chce przywrócić skórze lepszą kondycję, wskazane jest leczenie blizn powstałych po trądziku. Na terapię warto zgłosić się jak najwcześniej, ponieważ młodsze blizny są łatwiejsze do usunięcia, w efekcie czego istnieje szansa na ograniczenie liczby serii do wykonania.
Tak, jak w przypadku leczenia blizn innego pochodzenia i tutaj istnieje wiele przeciwwskazań. Wśród nich można wymienić m.in.: choroby autoimmunologiczne, aktywną infekcję wirusem opryszczki, okres ciąży lub karmienia piersią.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Rezultaty leczenia blizn potrądzikowych pojawiają się już po kilku tygodniach – wówczas skóra staje się odnowiona: bardziej jędrna i napięta. Same blizny robią się mniej widoczne: ulegają spłyceniu, zwężeniu oraz rozjaśnieniu. Dzięki temu są mniej widoczne.

Warto podkreślić, że najlepsze efekty pojawiają się po przeprowadzeniu serii zabiegów. Zaleca się wykonać 3–6 iniekcji w regularnych odstępach czasowych, np. 2–3 tygodniowych. Wiele jednak zależy od kondycji i wyglądu blizny, dlatego ostateczną decyzję podejmuje lekarz przeprowadzający terapię.

Interesuje Cię leczenie blizn potrądzikowych osoczem bogatopłytkowym? W naszym gabinecie w Nowym Sączu można poddać się terapii. Ofertę kierujemy również do mieszkańców Krakowa. W klinice przeprowadzamy zabieg zgodnie z procedurami. Dzięki temu będziesz mieć pewność wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwa.

Leczenie blizn potrądzikowych Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

8 + 12 =