Powiększanie piersi tłuszczem Nowy Sącz / Kraków

powiększanie piersi własnym tłuszczem

Wielkość piersi od zawsze jest powodem kompleksów wielu kobiet. Na szczęście można z tym skutecznie walczyć – w sposób dużo mniej inwazyjny niż wszczepienie implantów. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która proponuje powiększanie piersi tłuszczem. Metoda stanowi alternatywę dla wypełniania biustu preparatem z kwasu hialuronowego. Polega bowiem na uzupełnieniu tkanek nad gruczołem, choć nie ma możliwości wymodelowania kształtu piersi. Atutem przeszczepu tłuszczu do biustu jest natomiast bezpieczeństwo – z uwagi na wykorzystywanie tkanki własnej, ryzyko odrzuceń czy wystąpienia pozabiegowych podrażnień, jest eliminowanie do minimum. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na przeszczep tłuszczu do biustu, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości

Powiększenie piersi tłuszczem – jak przebiega?

Jeśli chodzi o powiększenie piersi z użyciem tłuszczu, można do niego przystąpić po uprzedniej kwalifikacji – na podstawie wywiadu lekarskiego oraz weryfikacji wyników przeprowadzonych badań.

Procedura przeszczepu tłuszczu do biustu rozpoczyna się pobraniem tkanki tłuszczowej od pacjentki za pomocą specjalnej kaniuli. Materiał pozyskuje się najczęściej z okolic bioder oraz brzucha – tam znajduje się jej największe nagromadzenie.

Kolejny krok to odpowiednie przygotowanie tłuszczu do przeszczepu. Chodzi o uzyskanie najbardziej wartościowej frakcji – takiej, która stanowi bogactwo komórek macierzystych.

Następny etap to już właściwy przeszczep tłuszczu do biustu, co odbywa się często w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, aczkolwiek może wiązać się z delikatnym dyskomfortem.

Przeszczep tłuszczu do biustu – zalecenia pozabiegowe

Dobra wiadomość jest taka, że do wykonywania codziennych czynności można powrócić już po kilku dniach. Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem nie jest bowiem tak inwazyjny jak operacyjne wszczepienie implantów. Pacjentka musi jednak stosować się do kilku istotnych zaleceń.
W pierwszym tygodniu należy unikać wysiłku fizycznego. Natomiast przez 2 tygodnie trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, sauny oraz wizyt na pływalni.

Kto może przystąpić do zabiegu?

Powiększanie piersi przy wykorzystaniu tkanki tłuszczowej dedykowane jest kobiecie, która:

  • chce zwiększyć objętość biustu z powodu kompleksów,
  • przeszła mastektomię i chce zrekonstruować biust.

Ważne jest jednak to, aby pacjentka spełniała kilka warunków, ponieważ istnieje wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu. Zalicza się do nich między innymi:

  • zbyt niska masa ciała,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • stany zapalne,
  • ciąża,
  • choroba nowotworowa.

Ponadto dyskwalifikują: złe wyniki badań krwi, zmiany widoczne w obrazie USG, nieodpowiednia budowa anatomiczna.

Zapraszamy do wcześniejszej konsultacji telefonicznej. Zabieg powiększania piersi tłuszczem jest wykonywany w naszym gabinecie w Nowym Sączu, zapraszamy także pacjentów z Krakowa i okolic.

Jakie są efekty i jak długo się utrzymują?

Rezultaty lipofillingu pojawiają się po kilku dniach – powierzchnia poddawana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Dodatkowym atutem jest zwiększenie elastyczności skóry.

Efekty przeszczepu tłuszczu do biustu utrzymują się przez bardzo długi czas – nawet kilka lat w formie niezmienionej. Dzięki temu każda kobieta ma szansę uzyskać piękny i naturalnie wyglądające piersi. Nasze zabiegi są przy tym nie tylko skuteczne, ale także całkowicie bezpieczne.

Powiększanie piersi tłuszczem Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

12 + 6 =