Liposukcja wzgórka łonowego

liposukcja strzykawkowa wzgórka łonowego

Nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do kompleksów i niskiej samooceny. Dla kobiet newralgicznym miejscem bywa nawet wzgórek łonowy – zbyt duża ilość tłuszczu w tym miejscu krępuje niektóre panie i może wpływać na ich relacje z partnerem. Czasami uwydatniony wzgórek jest podyktowany genetycznie. Innym razem może stać się taki wraz z wiekiem lub po ciąży. Wówczas jedynym rozwiązaniem pozostaje miejscowe usunięcie tłuszczu z tego obszaru – liposukcja.

Liposukcja strzykawkowa wzgórka łonowego

Tradycyjna liposukcja jest poważnym zabiegiem chirurgicznym. Wiąże się on z koniecznością wprowadzenia pacjenta w narkozę, co generuje ryzyko, dlatego przeprowadza się ją tylko w uzasadnionych przypadkach i na większych obszarach ciała. Co jednak jeśli chcesz zdecydować się jedynie na liposukcję wzgórka łonowego? Metoda strzykawkowa stworzona do małych obszarów ciała będzie idealnym rozwiązaniem. Wymaga ona jedynie znieczulenia miejscowego, które podaje się podskórnie wraz ze środkiem obkurczającym naczynia krwionośne. Komórki tłuszczowe są usuwane mechanicznie, strzykawką wytwarzającą podciśnienie i wyposażoną w długą igłę lub kaniulę. Liposukcja wzgórka łonowego to metoda jest całkowicie bezpieczna, a jednocześnie daje świetne rezultaty i praktycznie natychmiast można się cieszyć nowym ciałem.

Wskazania do zabiegu liposukcji:
– Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
– Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
– Likwidacja podwójnego podbródka
– Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:
– Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
– Ciąża, laktacja
– Niewyrównana cukrzyca
– Uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Jakie mogą być skutki uboczne lipolizy strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie

Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to brzuch, boczki, wzgórek łonowy, uda, podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja wzgórka łonowego jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Liposukcja wzgórka łonowego Sącz / Kraków

Szybki kontakt

12 + 12 =