Liposukcja ud Nowy Sącz / Kraków

liposukcja strzykawkowa ud

Nadmiar tkanki tłuszczowej utrzymującej się w pewnych obszarach mimo diety i ćwiczeń to prawdziwa zmora wielu kobiet. Na szczęście współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają nam w dość prosty i szybki sposób uporać się z tego rodzaju problemami. Wiedz, że jeśli marzy Ci się liposukcja ud, nie musisz wybierać się do chirurga i zmagać się z wysokimi kosztami oraz ryzykiem. Znacznie delikatniejsza i możliwa do wykonania w warunkach ambulatoryjnych liposukcja strzykawkowa bez trudu rozwiąże problem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach ud, a także w innych obszarach. Skorzystaj z oferty liposukcji ud w naszym gabinecie w Nowym Sączu (zapraszamy również pacjentów z Krakowa i okolic).

Liposukcja ud – skuteczny zabieg

Profesjonalny zabieg liposukcji na udach może być przeprowadzana metodą tradycyjną, na stole operacyjnym, jednak jest on bardzo skomplikowany. Pacjent musi być wówczas poddany narkozie, przez co ryzyko z nim związane jest wysokie. Ponadto operacyjne odsysanie tłuszczu wiąże się z dość długą rekonwalescencją i wysokimi kosztami. Liposukcja strzykawkowa to sposób na uzyskanie zbliżonych rezultatów znacznie szybciej i łatwiej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a do najczęściej występujących komplikacji należą siniaki, które znikają samoistnie po ok. 2 tygodniach. Wtedy też można bez obaw pochwalić się nową, wyszczuploną sylwetką, choć pełny efekt odchudzania widać już po kilku dniach. Metoda strzykawkowa świetnie sprawdza się przy liposukcji ud, a także np. kolan, „boczków”, podbródka czy innych niewielkich obszarów. Przeprowadzana na małym fragmencie ciała jest praktycznie nieinwazyjna i bardzo bezpieczna.

Liposukcja ud – cena i przebieg

Wielką zaletą metody strzykawkowej jest również to, ile kosztuje liposukcja ud wykonywana w ten sposób. Koszt wykonania zabiegu w naszej klinice to nie więcej niż 3800 zł. Tymczasem zabieg tradycyjny potrafi kosztować nawet dwukrotnie więcej, a liposukcja laserowa bywa jeszcze droższa. Jednocześnie liposukcja strzykawkowa przebiega szybko i praktycznie bezboleśnie. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym – pierwszym etapem zabiegu jest podskórne podanie środka znieczulającego i obkurczającego naczynia krwionośne. Tłuszcz odsysa się specjalną strzykawką wytwarzającą podciśnienie. Procedura trwa nie więcej niż 4 godziny, a pacjent może od razu wrócić do domu. W ramach rekonwalescencji zaleca się jedynie noszenie uciskowego opatrunku przez 2 tygodnie w celu lepszego obkurczenia skóry. Mogące wystąpić skutki uboczne obejmują jedynie zasinienie, obrzęk oraz ból i drętwienie modelowanych okolic.

Wskazania do zabiegu liposukcji:
– Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
– Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
– Likwidacja podwójnego podbródka
– Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:
– Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
– Ciąża, laktacja
– Niewyrównana cukrzyca
– Uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Jakie mogą być skutki uboczne lipolizy strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie

Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to brzuch, boczki, wzgórek łonowy, uda, podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja strzykawkowa ud jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Liposukcja ud Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

4 + 3 =