Liposukcja ud – odsysanie tłuszczu w Nowym Sączu i Krakowie

liposukcja strzykawkowa ud

Nadmiar tkanki tłuszczowej utrzymującej się w pewnych obszarach mimo diety i ćwiczeń to prawdziwa zmora wielu kobiet. Na szczęście współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają nam w dość prosty i szybki sposób uporać się z tego rodzaju problemami. Wiedz, że jeśli marzy Ci się liposukcja ud, nie musisz wybierać się do chirurga i zmagać się z wysokimi kosztami oraz ryzykiem.

Delikatna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Znacznie delikatniejsza i możliwa do wykonania w warunkach ambulatoryjnych liposukcja strzykawkowa bez trudu rozwiąże problem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach ud, a także w innych obszarach. Skorzystaj z oferty odsysania tłuszczu w ramach liposukcji ud w naszym gabinecie w Nowym Sączu (zapraszamy również pacjentów z Krakowa i okolic).

Liposukcja ud – skuteczny zabieg usuwania tłuszczu z nóg

Profesjonalny zabieg liposukcji, który prowadzi do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej na udach może być przeprowadzana metodą tradycyjną, na stole operacyjnym, jednak jest on bardzo skomplikowany. Pacjent musi być wówczas poddany narkozie, przez co ryzyko z nim związane jest wysokie. Ponadto operacyjne odsysanie tłuszczu wiąże się z dość długą rekonwalescencją i wysokimi kosztami. Liposukcja strzykawkowa to sposób na uzyskanie zbliżonych rezultatów znacznie szybciej i łatwiej.

Znieczulenie podczas usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a do najczęściej występujących komplikacji należą siniaki, które znikają samoistnie po ok. 2 tygodniach. Wtedy też można bez obaw pochwalić się nową, wyszczuploną sylwetką, choć pełny efekt odchudzania widać już po kilku dniach. Metoda strzykawkowa świetnie sprawdza się przy liposukcji ud, a także np. kolan, „boczków”, podbródka czy innych niewielkich obszarów. Przeprowadzana na małym fragmencie ciała jest praktycznie nieinwazyjna i bardzo bezpieczna.

Cena i przebieg liposukcji ud

Wielką zaletą metody strzykawkowej jest również to, ile kosztuje liposukcja ud wykonywana w ten sposób. Koszt wykonania zabiegu w naszej klinice chirurgi plastycznej to nie więcej niż 3800 zł. Tymczasem zabieg tradycyjny potrafi kosztować nawet dwukrotnie więcej, a liposukcja laserowa bywa jeszcze droższa. Jednocześnie liposukcja strzykawkowa przebiega szybko i praktycznie bezboleśnie. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym – pierwszym etapem zabiegu jest podskórne podanie środka znieczulającego i obkurczającego naczynia krwionośne. Tłuszcz odsysa się specjalną strzykawką wytwarzającą podciśnienie. Procedura trwa nie więcej niż 4 godziny, a pacjent może od razu wrócić do domu. W ramach rekonwalescencji zaleca się jedynie noszenie uciskowego opatrunku przez 2 tygodnie w celu lepszego obkurczenia skóry. Mogące wystąpić skutki uboczne obejmują jedynie zasinienie, obrzęk oraz ból i drętwienie modelowanych okolic.

Wskazania do zabiegu liposukcji:
– Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
– Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
– Likwidacja podwójnego podbródka
– Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:
– Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
– Ciąża, laktacja
– Niewyrównana cukrzyca
– Uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Jakie mogą być skutki uboczne lipolizy strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie

Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to brzuch, boczki, wzgórek łonowy, uda, podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja strzykawkowa ud jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Liposukcja ud Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

9 + 4 =