Liposukcja – odsysanie tłuszczu z brzucha Nowy Sącz / Kraków

liposukcja strzykawkowa brzucha

Presja perfekcyjnego wyglądu ciążąca szczególnie na kobietach sprawia, że nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej może skutecznie obniżać samoocenę i samopoczucie. Wiele pań nawet mimo stosowanej diety i ćwiczeń nie jest w stanie wypracować ciała postrzeganego jako „idealne”. Częste kompleksy dotyczą okolic brzucha, który bardzo rzadko jest całkowicie płaski. Na szczęście jest możliwe bezpieczne odsysanie tłuszczu z brzucha Nowym Sączu (zapraszamy też pacjentów z Krakowa i okolic) bez konieczności korzystania z usług chirurga. Wszystko dzięki bezpiecznej liposukcji strzykawkowej przeprowadzanej w naszej klinice w trybie ambulatoryjnym. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na odsysanie tłuszczu z brzucha, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Na czym polega liposukcja brzucha?

W przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu operacyjnego liposukcja strzykawkowa brzucha nie wymaga narkozy ani zaangażowania chirurga. To zabieg przeprowadzany ambulatoryjnie. Pacjent w pierwszej kolejności otrzymuje podskórnie mieszankę środka znieczulającego miejscowo i obkurczającego naczynia krwionośne. Następnie lekarz przystępuje do liposukcji brzucha (lub innego wybranego obszaru) za pomocą specjalnej strzykawki wytwarzającej podciśnienie. Procedurze poddaje się jednorazowo niewielki fragment ciała (np. dolną część brzucha), co minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań i przyspiesza rekonwalescencję. Pełne efekty modelowania i wyszczuplania są widoczne po kilku dniach, po ustąpieniu obrzęku. Rekonwalescencja po odsysaniu tłuszczu z brzucha wymaga jedynie noszenia przez ok. 2 tygodnie opatrunku uciskowego.

Liposukcja – odsysanie tłuszczu z brzucha

Nowoczesna liposukcja brzucha metodą strzykawkową jest całkowicie bezpieczna, a powikłania obejmują jedynie zasinienie i obrzęk lub ewentualnie ból i drętwienie okolicy poddawanej zabiegowi i zwykle ustępują samoistnie. To świetny zabieg dla pacjentek i pacjentów, którzy mają problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała. Propozycja naszej kliniki obejmuje zabieg przeprowadzany przez lekarza i jest kierowana do mieszkańców Nowego Sącza, Krakowa i okolic. Dysponujemy niezbędnym doświadczeniem w przeprowadzaniu liposukcji strzykawkowej różnych obszarów ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:

  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • występowanie chorób nowotworowych i autoimmunologicznych,
  • ciążę, laktację,
  • niewyrównaną cukrzycę,
  • uczulenie na środki miejscowo znieczulające.

Procedura odsysania tłuszczu z brzucha trwa od 2 do 4 godzin i nie wymaga specjalnego przygotowania, a pacjent od razu po jej zakończeniu może wrócić do domu. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu.

Wskazania do zabiegu liposukcji:
– Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
– Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
– Likwidacja podwójnego podbródka
– Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:
– Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
– Ciąża, laktacja
– Niewyrównana cukrzyca
– Uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Jakie mogą być skutki uboczne lipolizy strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie

Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to brzuch, boczki, wzgórek łonowy, uda, podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Odsysanie tłuszczu z brzucha Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

3 + 12 =