Liposukcja strzykawkowa (wyszczuplanie) Nowy Sącz / Kraków

liposukcja strzykawkowa

Zabiegi modelujące sylwetkę od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Współcześnie dostępne procedury umożliwiają zaś skuteczne wyszczuplanie i likwidację tkanki tłuszczowej bez ryzyka i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Tradycyjne odsysanie tłuszczu to poważny zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym, obarczony dużymi kosztami oraz ryzykiem. Wymaga też długiej rekonwalescencji. Liposukcja strzykawkowa jest znacznie mniej inwazyjna. Jej zaletą jest m.in. precyzyjna kontrola siły ssania podczas zabiegu, a także brak konieczności znieczulenia ogólnego czy sedacji. Pozwala to na zachowanie pełnego kontaktu z pacjentem i minimalizuje możliwość powikłań. Najczęściej niepożądanym efektem zabiegu są jedynie zasinienia. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na zabieg wyszczuplania i odchudzania metoda liposukcji strzykawkowej, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Jak przeprowadzany jest zabieg liposukcji strzykawkowej?

Zabieg odsysania tłuszczu metodą strzykawkową przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na wyznaczonym obszarze podaje się podskórnie specjalnie skomponowany roztwór zawierający środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne. Następnie tkankę tłuszczową odsysa się specjalnym rodzajem strzykawki wytwarzającej podciśnienie. Zabieg, w zależności od obszaru, na którym jest przeprowadzany, trwa od 2 do 4 godzin. W celu maksymalizacji efektów wyszczuplania po jego przeprowadzeniu należy nosić przez około 2 tygodnie opatrunek uciskowy.

Liposukcja – małoinwazyjny zabieg

Proponujemy błyskawiczne i nieobarczone ryzykiem odchudzanie w Nowym Sączu (zapraszamy również pacjentów z Krakowa) Metoda strzykawkowa idealnie sprawdza się przy odsysaniu tłuszczu z określonych, niewielkich obszarów, np.:

Jest to nie tylko jeden z lepszych sposobów na widoczne wyszczuplanie, ale również skuteczne narzędzie w redukcji cellulitu i wygładzania skóry.

Liposukcja strzykawkowa przeznaczona jest dla osób, które uskarżają się na uporczywy nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych obszarach niemożliwy do zlikwidowania dietą czy ćwiczeniami. Świetnie sprawdza się np. w likwidacji podwójnego podbródka, „boczków” lub modelowaniu dolnej części brzucha. Przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury obejmują:

  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • występowanie chorób nowotworowych i autoimmunologicznych,
  • ciążę, laktację,
  • niewyrównaną cukrzycę,
  • uczulenie na środki miejscowo znieczulające.

Wyszczuplanie metodą liposukcji – bezpieczne odsysanie tłuszczu

Proponowane przez nas zabiegi liposukcji wykonywane metodą strzykawkową wyróżniają się wyjątkowym bezpieczeństwem. Z zabiegiem wiąże się minimalne ryzyko, a do ich jedynych skutków ubocznych należą:

  • zasinienia,
  • obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi,
  • ból, drętwienie.

Prawdopodobieństwo powikłań po zabiegu wyszczuplania wzrasta, jeśli zabiegowi poddawanych jest jednorazowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu odsysanie tłuszczu Nowym Sączu (również dla pacjentów z Krakowa) wykonujemy każdorazowo na jednej partii ciała.
Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni. Po tym czasie obrzęki ulegają redukcji i można podziwiać pełen efekt związany z usunięciem nadmiaru tłuszczu. Zasinienia znikają zwykle maksymalnie po dwóch tygodniach.

Wskazania do zabiegu liposukcji:
– Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu ,również w przypadku gdy ćwiczenia fizyczne są nieskuteczne– sylwetka wysportowana, ale „brzuszek” wciąż widać
– Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ud
– Likwidacja podwójnego podbródka
– Likwidacja nadmiaru tłuszczu ze wzgórka łonowego

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji:
– Stosowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
– Ciąża, laktacja
– Niewyrównana cukrzyca
– Uczulenie na środki miejscowo znieczulające

Jakie mogą być skutki uboczne lipolizy strzykawkowej?
-Zasinienia
-Obrzęk tkanek okolicy poddawanej zabiegowi
-Ból, drętwienie

Prawdopodobieństwo powikłań wzrasta jeśli zabiegowi poddawanych jest jednoczasowo kilka okolic ciała lub usuwana jest nadmierna ilość tłuszczu. Z tego względu zabieg wykonywany jest przeze mnie na jednej partii ciała, najczęściej jest to brzuch, boczki, wzgórek łonowy, uda, podbródek.

Okres rekonwalescencji po zabiegu to 2-4 dni, zanikanie zasinień do dwóch tygodni.

Liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem skutecznym i bezpiecznym. Konsultacja lekarska zawsze poprzedza wykonanie zabiegu.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Wyszczuplanie – odsysanie tłuszczu Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

5 + 9 =