Usuwanie chomików Nowy Sącz / Kraków

usuwanie chomików

Usuwanie chomików

Najczęściej dopiero po 40. roku życia na twarzy pojawiają się tzw. chomiki. Tkanka tłuszczowa nadająca policzkom odpowiedni kształt zanika z upływem czasu. Wtedy to skóra traci swoją elastyczność i sprężystość, czego efektem jest utrata naturalnego kształtu. Powstawanie chomików jest więc naturalnym etapem starzenia. Wiotkie, opadnięte policzki zwisają poza owal twarzy, nadając jej tym samym smutny wyraz. Wygląda ona na starszą, niż jest w rzeczywistości. Medycyna estetyczna oferuje wiele sposób na usuwanie nielubianych chomików. Ich wybór zależy od preferencji pacjenta oraz stanu jego zdrowia. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na usuwanie chomików, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Usuwanie chomików – lifting bezoperacyjny

W szybki sposób pozwala pozbyć się niechcianych partii skóry. Nici liftingujące napinają skórę, stymulując ją do produkowania większej ilości kolagenu i elastyny. Są one wprowadzane pod skórę przy użyciu kaniuli, która pozwala uniknąć jej nacinania i przyczynia się do zwiększenia komfortu pacjenta podawanego zabiegowi usunięcia chomików. Dzięki zastosowaniu tej metody poprawione zostają kontury twarzy, a skóra jest zregenerowana i odmłodzona. Lifting spowalnia też proces starzenia. Nasz gabinet działa w Nowym Sączu, zapraszamy do skorzystania z oferty również pacjentów z Krakowa. Pacjenci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej metody usuwania chomików, a pierwsze rezultaty widoczne są po upływie dwóch tygodni od przeprowadzenia zabiegu. W przypadku wątpliwości chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zabiegu usuwania chomików. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. 

Wskazania do zabiegu liftingu twarzy nićmi Barb 4D:
– wiotkość skóry twarzy czyli utrata jej jędrności i elastyczności
– „wisząca twarz”
– niwelowanie ‚chomików’
– poprawa konturu policzków i linii żuchw
y
– podniesienie opadających powiek
– redukcja zmarszczek.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża i okres laktacji,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwzapalnych,
– infekcje skórne w obrębie twarzy,
– zmiany zapalne w obrębie skóry,
– skłonność do występowania blizn przerostowych,
– choroba autoimmunologiczna lub nowotworowa,
– uczulenie na środki miejscowo znieczulające.

Ważne informacje

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez ostrzyknięcie tkanek anestetykiem.

Po zabiegu pacjent może odczuwać nadmierne ciepło w obszarze poddanym zabiegowi, może pojawić się obrzęk lub niewielkie zasinienie.

Po implantacji nici lekarz wypisuje receptę na stosowne leki, które uważa za konieczne.

Pobudzenie fibroblastów, czyli niedojrzałych komórek tkanki łącznej stymuluje wytwarzanie elastyny odpowiadającej za jędrność skóry.
Efekt działania nici utrzymuje się do 24 miesięcy, rozpuszczają się w skórze po upływie ok 6 miesięcy.

Zaleca się aby po wykonaniu pierwszego zabiegu dołożyć jeszcze kolejne nici po kilku miesiącach co znacznie uwydatnia efekt liftingu twarzy.

lek. med. Mateusz Juszczyk

USUWANIE CHOMIKÓW Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

9 + 9 =