Bezoperacyjny lifting twarzy Nowy Sącz / Kraków

bezoperacyjny lifting twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem nici First Lift to nowość na rynku. Od samego początku kobiety pokochały ten rodzaj liftingu. Jego działanie widać gołym okiem już po chwili od wykonania! Bezoperacyjny lifting twarzy odmładza i rewitalizuje skórę. Efekty utrzymują się przez długi czas jeśli pacjenci stosują sie do zaleceń (zaleca się dokładanie przynajmniej jednej nici na stronę w odstępie kolejnych kilku miesięcy). Aktualnie to jedna z najbezpieczniejszych metod odmładzania. Nie pozostawia żadnych blizn pooperacyjnych, nie ma zbyt wielu przeciwwskazań ani niebezpiecznych powikłań. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na bezoperacyjny lifting twarzy, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Czym jest lifting bezoperacyjny twarzy?

Lifting bez użycia skalpela wykonywany jest przeze mnie za pomocą implantacji nici First Lift Barb 4D. Są to nici wykonane z polidioksanonu (wykorzystywany w wytwarzaniu nici chirurgicznych stosowanych w medycynie) posiadające system czterowymiarowych mikroskopijnych haczyków, które zakotwiczają się w tkankach i unoszą je po wprowadzeniu nici w pożądane miejsce. Nici PDO First Lift Barb 4D posiadają haczyki rozmieszczone w dwóch kierunkach oraz są dużo grubsze od tradycyjnych. Właściwości odróżniające je od zwykłych nici PDO mają za zadanie maksymalizować efekt liftingu. Nić wprowadzana jest do tkanki podskórnej za pomocą specjalnej kaniuli, nie jest wymagane nacinanie skóry. W technice którą stosuję, wymagany jest tylko jeden punkt do wejścia nici na każdą ze stron twarzy – likwiduje to niepotrzebną traumatyzację tkanek i zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Metoda jest szybka w wykonaniu oraz całkowicie bezpieczna. Przed rozpoczęciem zabiegu podawany jest środek miejscowo znieczulający dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Efekt widoczny jest od razu – jednak mechanizm działania nici zaczyna się rozwijać po około 14 dniach od ich implantacji. Dochodzi wówczas do neokolagenezy, czyli stymulacji wytwarzania własnego kolagenu odpowiadającego za efekt napięcia skóry. Bezoperacyjny lifting twarzy trwa najczęściej od 30 do 60 minut. Bezpośrednio po nim skóra może być lekko zasiniona lub zaczerwieniona, ale można bez problemu ukryć ten efekt pod wykonanym makijażem. W miejscu przebiegu nici na skórze mogą utrzymywać się niewielkie nierówności, trwa to około 2 tygodni.

Wskazania do zabiegu liftingu twarzy nićmi Barb 4D:
– wiotkość skóry twarzy czyli utrata jej jędrności i elastyczności
– „wisząca twarz”
– niwelowanie ‚chomików’
– poprawa konturu policzków i linii żuchw
y
– podniesienie opadających powiek
– redukcja zmarszczek.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża i okres laktacji,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub przeciwzapalnych,
– infekcje skórne w obrębie twarzy,
– zmiany zapalne w obrębie skóry,
– skłonność do występowania blizn przerostowych,
– choroba autoimmunologiczna lub nowotworowa,
– uczulenie na środki miejscowo znieczulające.

Bezoperacyjny lifting twarzy – poznaj korzyści

Zabieg gwarantuje natychmiastowe wygładzenie zmarszczek oraz poprawę konturów twarzy. Wprowadzone nici są również odpowiedzialne za prawidłowe nawilżenie przesuszonej skóry. Lifting bezoperacyjny działa nie tylko odmładzająco, ale również przeciwstarzeniowo. Ciało, które raz zostało poddane działaniu nici PDO, nie wraca do poprzedniego stanu. Efekty wykonywanego przez nas zabiegu utrzymują się przez około 24 miesiące (również po rozpuszczeniu nici) i nie minimalizują się wraz z upływającym czasem, co stanowi jego duży atut (jeśli pacjenci stosują się do zaleceń).

Lifting twarzy –  inne zalety:
• spektakularny i długotrwały efekt,
• działanie widać bezpośrednio po zabiegu,
• zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny,
• krótki czas wykonywania liftingu,
• brak powikłań,
• organizm w pełni wchłania nici,
• zabieg można ponawiać,
• nici nie są widoczne.

Działamy na terenie Nowego Sącza zapraszamy pacjentów z pobliskich miast: Krakowa i Tarnowa. Wykonywane zabiegi są najwyższej jakości. Każdy z nich jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta. Przed liftingiem konieczne jest poznanie preferencji oraz ogólnego stanu zdrowia osoby, która chce się mu poddać.

Ważne informacje

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym poprzez ostrzyknięcie tkanek anestetykiem.

Po zabiegu pacjent może odczuwać nadmierne ciepło w obszarze poddanym zabiegowi, może pojawić się obrzęk lub niewielkie zasinienie.

Po implantacji nici lekarz wypisuje receptę na stosowne leki, które uważa za konieczne.

Pobudzenie fibroblastów, czyli niedojrzałych komórek tkanki łącznej stymuluje wytwarzanie elastyny odpowiadającej za jędrność skóry.
Efekt działania nici utrzymuje się do 24 miesięcy, rozpuszczają się w skórze po upływie ok 6 miesięcy.

Zaleca się aby po wykonaniu pierwszego zabiegu dołożyć jeszcze kolejne nici po kilku miesiącach co znacznie uwydatnia efekt liftingu twarzy.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Bezoperacyjny lifting twarzy Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

8 + 12 =