Leczenie wypadania włosów, łysienia Nowy Sącz / Kraków

leczenie łysienia

Wypadanie włosów jest procesem wpisanym w fizjologię człowieka. Jest to więc stan całkowicie naturalny – pod warunkiem, że każdego dnia ubywa średnio 150 kosmyków. Czasami jednak utrata włosów jest wzmożona, powodując wyraźne przerzedzenia. Na szczęście leczenie łysienia jest możliwe – z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi leczenia wypadania włosów z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na leczenie łysienia, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Skąd się bierze wypadanie włosów?

Istnieje wiele różnych przyczyn wzmożonego wypadania włosów: począwszy od niewłaściwej diety, poprzez bardzo silne przeżycia emocjonalne, a skończywszy na czynnikach hormonalnych. Problem dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn – aczkolwiek to właśnie u panów staje się najbardziej widoczny.

Za łysienie odpowiada zwiększona wrażliwość mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT). Zbyt duża ilość tego hormonu powoduje miniaturyzację cebulek. Jeśli proces ten w porę nie zostanie zahamowany, może dojść do nieodwracalnego łysienia.
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej. Zabieg leczenia łysienia przeprowadzamy w naszym gabinecie w Nowym Sączu, zapraszamy również pacjentów z Krakowa i okolic.

Leczenie łysienia – jak je przeprowadzić?

W przypadku łysienia typu męskiego (tzw. androgenowego) zwykle stosowana jest farmakoterapia. Pacjentom zaleca się przyjmowanie preparatów zawierających minoksydyl – substancję będącą inhibitorem DHT. Regularna kuracja przyczynia się do zmniejszenia wrażliwości mieszków włosowych na dihydrotestosteron.

Jeżeli łysienie jest zaawansowane i stosowanie leków nie przynosi efektów, warto zmienić metodę, jaką realizowane jest leczenie wypadania włosów. Dużą popularnością cieszy się przeszczep, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsc nieobjętych procesem łysienia (zwykle jest to boczna i tylna część głowy). Chociaż jest to metoda skuteczna, czasami przeszczep może się nie przyjąć.
Jeśli chodzi o ten zabieg, stosuje się dzisiaj bardzo nowoczesne metody, do których zaliczyć należy:

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler:
Zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez regenerację mieszków włosowych związaną z pobudzeniem ich ukrwienia i rewitalizacją. Preparat zawiera w swoim składzie siedem przełomowych peptydów zawieszonych w bazie kwasu hialuronowego. Pod względem technologicznym preparat stworzony jest tak,  że substancje czynne stopniowo się z niego uwalniają – ‚Sustained Release Technology’– technologia przedłużonego uwalniania.

Osocze Bogatopłytkowe:
Technika pobrania i odwirowania krwi w celu pozyskania materiału jest taka sama jak w przypadku innych procedur z użyciem osocza. PRP stymuluje wytwarzanie w skórze kolagenu, nowych naczyń krwionośnych, powoduje akcelerację odtwarzania naskórka. Dzieje się tak pod wpływem zawartych w osoczu substancji zwanych czynnikami wzrostu.

Najlepsze efekty przynosi połączenie terapii wykorzystującej osocze bogatopłytkowe oraz innowacyjne peptydy.

Skuteczność w leczeniu łysiejącej głowy uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zaawansowania łysienia oraz częstotliwości poszczególnych procedur. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonać serię 6 zabiegów z osoczem bogatopłytkowym – wykonywanych co 2 tygodnie, zainicjowanych 4 dawkami preparatu dr. Cyj Hair Filler.

Leczenie łysienia – dla kogo?

Walka z nadmiernym wypadaniem włosów nowoczesnymi metodami polecana jest każdemu, kto:

  • chce w sposób mało inwazyjny wyeliminować łysienie,
  • zmaga się z zaawansowanym problemem, na który nie działają żadne leki.

Trzeba jednak pamiętać o kilku przeciwwskazaniach, do których zalicza się m.in.:

  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • aktywne infekcje skórne,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
  • niewyrównaną cukrzycę.

Mając na uwadze dobro pacjenta oraz jego oczekiwania, każda konsultacja poprzedzona jest szczegółowym wywiadem lekarskim. Pomaga to dobrać metodę leczenia do potrzeb. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką skuteczność walki ze wzmożonym wypadaniem włosów.

Z mojego doświadczenia polecam serię 6 zabiegów osoczem bogatopłytkowym w odstępach dwu tygodniowych zainicjowaną podaniem czterech dawek preparatu DR. CYJ Hair Filler.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli
– powstrzymać się od mycia głowy przez 24 godziny

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Leczenie wypadania włosów Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

4 + 8 =