Leczenie świeżych blizn Nowy Sącz / Kraków

leczenie świeżych blizn

Czerwone, małe, duże, swędzące, brzydkie, grube, głębokie, przypominające traumatyczne wydarzenia – blizny. Nikt ich nie lubi, zostają często na całe życie. Są pamiątką po operacjach, cięciach cesarskich, wypadkach, zranieniach. Na rynku istnieje wiele maści, których zapach odpycha, a ich właściwości są mocno wątpliwe. Jeśli bliznę można ukryć, to można się z nią pogodzić i normalnie żyć. A co jeśli jest widoczna? Utrudnia zdobycie pracy lub powoduje niechęć do własnego ciała. Wtedy sytuacja wydaje się nie do zniesienia. My wychodzimy naprzeciw z terapią leczenia świeżych blizn. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na leczenie świeżych blizn, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Jak wygląda zabieg leczenia świeżych blizn?

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski. Miejsce jest dokładnie oglądane i wtedy zapada decyzja co do terapii.

Jeżeli wszystko jest w porządku, od pacjenta pobierana jest krew, która następnie zostaje odwirowana. Po uzyskaniu unikalnego materiału genetycznego w postaci fibryny bogatopłytkowej rozpoczyna się wprowadzanie substancji w bliznę. Po zabiegu mogą być widoczne zasinienia. Jednak to tylko chwilowy skutek uboczny, który mija samoistnie.

Jak działa terapia?

Wiedz, że leczenie świeżych blizn z wykorzystaniem unikalnego i bardzo odżywczego materiału biologicznego, powoduje widoczne:

  • ich spłycenie
  • wyrównanie brzegów
  • zmiękczenie skóry
  • przywrócenie wrażliwości w danym miejscu.

Skóra powoli odbudowuje się, wracając do pierwotnego stanu.

Aby leczenie świeżych blizn dało długotrwałe efekty, zaleca się jak najwcześniejsze rozpoczęcie terapii oraz kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Tylko w ten sposób można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Leczenie świeżych blizn – Dla kogo?

Zabieg jest skierowany głównie do osób:

  • po urazach mechanicznych
  • posiadających liczne rozstępy
  • po operacjach
  • po wypadkach.

Warto pamiętać, że blizna musi być świeża. Nie należy zwlekać z decyzją o zabiegu, ponieważ każdy dzień zwłoki jest na wagę złota. Im starszy ślad, tym trudniej z nim pracować, a efekty nie są od razu widoczne.

PLASMA COMPLEX

Jest to zabieg, w którym wykorzystywane są dwa rodzaje fibryny pozyskanej z krwi pacjenta: fibryna komórkowa i fibryna strukturalna.
Innowacyjność zabiegu polega na tym, że przy użyciu krwi pacjenta uzyskujemy naturalny wypełniacz, którym uzupełniamy ubytki tkankowe skóry- zastosowanie w wolumetrii i liftingu twarzy.
Dwa rodzaje fibryny stanowią naturalne rusztowanie w którym toczą się procesy regeneracji tkanek z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Wskazania do zabiegu:
– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Skóra zmęczona: wpływ klimatyzacji, promieni słonecznych, stresu
– wolumetria twarzy bez użycia wypełniaczy ( bruzdy nosowo-wargowe, okolica
łuków jarzmowych)
– wypełnianie zmarszczek

Dla uzyskania pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się trzy zabiegi Plasma Complex w odstępie 3-5 tygodni.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– W dniu zabiegu należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, powstrzymać się od aktywności fizycznej: duży wysiłek, zajęcia fitness.

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość, zasinienia 
– zakażenie

Leczenie świeżych blizn Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

3 + 9 =