Fibryna bogatopłytkowa
I-PRF
Nowy Sącz / Kraków

fibryna bogatopłytkowa komórki macierzyste

Obecny postęp medycyny spowodował, że wachlarz, możliwości utrzymania młodego wyglądu skóry, znacznie się poszerzył. Jedną z nowych metod poprawy wyglądu zewnętrznego jest mezoterapia z użyciem komórek macierzystych – fibryny bogatopłytkowej.

Co to jest fibryna bogatopłytkowa?

Leczenie komórkami macierzystymi przeprowadzane jest przy użyciu fibryny bogatopłytkowej. To silnie skoncentrowany preparat o trójwymiarowej strukturze przestrzennej, która jest utworzona z płytek krwi i włókien fibryny. Substancja zawiera bardzo dużą ilość substancji odżywczych. Znajdują się w niej składniki powodujące miejscową mobilizację skóry do odbudowania nowych połączeń kolagenowych i naczyń krwionośnych.

Fibryna bogatopłytkowa to preparat, który często jest mylony z osoczem bogatopłytkowym. Produkty są bardzo zbliżone do siebie z uwagi na pochodzenie i sposób przygotowania. Jednak różnią się ze względu na czas uwalniania substancji odżywczych do skóry. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na leczenie fibryną bogatopłytkową, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Fibryna bogatopłytkowa (komórki macierzyste) wykazuje długotrwałe działanie, dzięki powolnemu uwalnianiu związków. W ten sposób efekty nie są widoczne od razu, ale za to skóra jest bardzo długo stymulowana, co przekłada się na dłuższe efekty. Osocze natomiast jest typową bombą odżywczą – działa mocno, ale krótko.

Jak wygląda zabieg mezoterapii z użyciem komórek macierzystych?

Dzień przed mezoterapią z użyciem komórek macierzystych pacjent musi wypić minimum 1,5 litra płynów, najlepiej wody. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zalicza się do nich m.in.:

  • karmienie piersią,
  • ciążę,
  • nowotwory,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • stosowanie leków przeciwzapalnych.

Następnie od pacjenta pobierana jest krew w ilości 8-16 ml l która poddawana jest odwirowaniu. Tak przygotowany materiał zostaje wstrzyknięty w skórę. Najczęściej zostaje on zaaplikowany wzdłuż bruzd, zmarszczek oraz blizn.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu cienkiej, długiej igły. Dzięki zaaplikowaniu znieczulenia jest on bezbolesny. Może powodować lekki dyskomfort.

Na zabieg należy zarezerwować kilkadziesiąt minut. Objawem przeprowadzonego zabiegu mogą być niewielkie zasinienia na skórze, które ustępują po kilku dobach.

Aby utrzymać efekt terapii, mezoterapię należy powtarzać najpierw co 2 tygodnie (zalecane 4 zabiegi), a następnie minimum raz na pół roku. Tylko wtedy można oczekiwać doskonałych rezultatów.

Jakich efektów można się spodziewać?

Z uwagi na powolne uwalnianie substancji odżywczych, rezultaty widoczne są po kilku tygodniach. Pacjent zauważa:

  • poprawione napięcie skóry,
  • zmniejszenie zmarszczek, blizn i bruzd,
  • zminimalizowane wypadanie włosów,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • powrót młodzieńczego blasku.

Leczenie komórkami macierzystymi – skorzystaj z zabiegu

Pragniesz pozbyć się szpecących skórę niedoskonałości? Zainteresowała Cię fibryna bogatopłytkowa? Nowy Sącz, Kraków i inne miasta Małopolski podążają za światowymi trendami, więc i tu nie mogło zabraknąć zabiegu, z którego korzystają największe gwiazdy show-biznesu. Nasza terapia powstrzymuje proces starzenia się skóry, wygładza i upiększa przez pobrane komórki macierzyste.

Czujesz, że rozwiązaniem Twoich problemów może być fibryna bogatopłytkowa? Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, już dziś skorzystaj z możliwości współczesnej medycyny estetycznej w naszym gabinecie.

Wskazania do zabiegu:
– Starzenie się skóry: wypełnianie zmarszczek wokół oczu, zmarszczek między
brwiami, zmarszczek wokół ust (zmarszczki palacza), zmarszczek na czole,
zmarszczek sennych.

– Wypełnianie bruzd nosowo wargowych oraz ubytków tkanek na twarzy
powstających wskutek zapadania się skóry (starzenie)

– Unoszenie kątów ust
– Wypełnianie i regeneracja blizn po trądziku
– Rozstępy, cellulit
– Łysienie
– Leczenie świeżych blizn

Przeciwwskazania do zabiegu:
– Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (w tym aspiryny i innych
niesterydowych leków przeciwzapalnych)

– Choroby krwi
– Nowotwory
– Ciąża i laktacja
– Choroby z autoagresji
– Schorzenia wątroby
– Infekcja w miejscu podania

PLASMA COMPLEX

Jest to zabieg, w którym wykorzystywane są dwa rodzaje fibryny pozyskanej z krwi pacjenta: fibryna komórkowa i fibryna strukturalna.
Innowacyjność zabiegu polega na tym, że przy użyciu krwi pacjenta uzyskujemy naturalny wypełniacz, którym uzupełniamy ubytki tkankowe skóry- zastosowanie w wolumetrii i liftingu twarzy.
Dwa rodzaje fibryny stanowią naturalne rusztowanie w którym toczą się procesy regeneracji tkanek z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Wskazania do zabiegu:
– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Skóra zmęczona: wpływ klimatyzacji, promieni słonecznych, stresu
– wolumetria twarzy bez użycia wypełniaczy ( bruzdy nosowo-wargowe, okolica
łuków jarzmowych)
– wypełnianie zmarszczek

Dla uzyskania pełnego efektu wolumetrycznego zaleca się trzy zabiegi Plasma Complex w odstępie 3-5 tygodni.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– W dniu zabiegu należy unikać korzystania z sauny, gorących kąpieli, powstrzymać się od aktywności fizycznej: duży wysiłek, zajęcia fitness.

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość, zasinienia 
– zakażenie

Fibryna bogatopłytkowa – komórki macierzyste Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

3 + 1 =