Usuwanie lwiej zmarszczki Nowy Sącz / Kraków

usuwanie lwiej zmarszczki botoksem

Znienawidzona zmarszczka gniewu, zwana też inaczej lwią zmarszczką, powstaje w wyniku częstego, mocnego marszczenia czoła np. poprzez okazywanie gniewu, zdziwienia, zwątpienia. Najczęściej pojawia się u osób z rozbudowaną mimiką twarzy. Zwykle uwidacznia się około 40. roku życia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pogłębia się w miarę upływającego czasu. Czynnikami nasilającymi jej powstawanie są: promieniowanie UV, palenie papierosów, nieprawidłowo funkcjonująca gospodarka hormonalna. Lwia zmarszczka nadaje twarzy złowrogiego wyglądu, co nie jest przez nikogo pożądane i stanowi często duży problem natury estetycznej. Osoby z tym problemem najczęściej decydują się na usunięcie lwiej zmarszczki botoksem.

Toksyna botulinowa jest substancją medyczną produkowaną przez bakterie. Odpowiednie dawki toksyny stosowane w medycynie estetycznej zapewniają brak skutków ubocznych. Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem to sprawdzona metoda. W naszej klinice korzystamy z najnowocześniejszych technik, sprawdzonych przez najlepszych specjalistów. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na usuwanie lwiej zmarszczki, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej do konkretnych mięśni. Wówczas następuje ich relaksacja . Przed aplikacją skóra zostaje odpowiednio zdezynfekowana oraz w razie potrzeby znieczulona, najczęściej kremem znieczulającym. Następnie wykonane zostają nakłucia na czole, przez które lekarz wstrzykuje botoks.  Usuwanie lwiej zmarszczki jest bezbolesne oraz szybkie – czas aplikacji preparatu trwa kilka minut. W miejscach nakłuć mogą pojawić się zasinienia – objawy te jednak bardzo szybko zanikają. Można je również łatwo schować pod delikatnym makijażem.

Pierwsze efekty korekty lwiej zmarszczki widać już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Ostateczny efekt wygładzenia uzyskuje się po jednorazowej aplikacji toksyny. Utrzymuje się on od 3 do 6 miesięcy.

Korzyści wynikające z metody usuwania lwiej zmarszczki botoksem:

 • ma zastosowanie nie tylko estetyczne, ale i lecznicze,
 • nie trzeba przechodzić okresu rekonwalescencji,
 • efekty pojawiają się natychmiast i utrzymują się przez bardzo długi czas,
 • zabiegi z zastosowaniem botoksu są aktualnie w atrakcyjnej cenie.

Usuwanie lwiej zmarszczki botoksem

Przed wykonaniem zabiegu wstrzyknięcia botoksu konieczna jest rozmowa z lekarzem, w celu zebrania wywiadu chorobowego. Tylko w taki sposób możemy być pewni, że nie ma przeszkód do poddania się procedurze. 

Przeciwwskazania do wykonania:

 • ciąża i okres laktacyjny,
 • osoby nieletnie,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby układu sercowo-krążeniowego,
 • choroby neurologiczne,
 • zakażenia i zapalenia skóry,
 • stosowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i niektórych antybiotyków.

Wytyczne, do których należy zastosować się po usunięciu lwiej zmarszczki w naszym gabinecie:

 • przez kilka godzin zrezygnować ze schylania się i dźwigania ciężkich rzeczy,
 • nie dotykać ani  nie drapać miejsca aplikacji botoksu,
 • zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego, pobytu w saunie i na solarium,
 • regularnie powtarzać skurczanie i rozkurczanie mięśni czoła w celu utrwalenia zadowalającego efektu.

Najlepszym czasem na usuwanie lwiej zmarszczki jest moment, kiedy bruzdy nie są jeszcze wyjątkowo głębokie. Jeżeli przegapimy ten moment i zmarszczka będzie już niepowierzchowna, konieczne będzie wykonanie dodatkowych zabiegów, które pozwolą ją zredukować np. wypełnienie kwasem hialuronowym.

Należy pamiętać, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej w mięsień powinno zostać dokonane przez lekarza specjalistę. Błędne wykonanie może przynieść poważne konsekwencje. Gwarantujemy, że pracownicy naszego gabinetu to prawdziwi profesjonaliści, którzy zdobywali doświadczenie przez wiele lat. Każdą usługę wykonują z należytą starannością i sumiennością. Oferujemy szeroką gamę usług, posiadamy gabinet w Nowym sączu. Zapraszamy pacjentów m.in z Krakowa, Tarnowa i okolic.

Sprawdź naszą ofertę. Jeżeli  interesuje Cię usuwanie lwiej zmarszczki – to tylko u nas! Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania związane z naszą działalnością. Zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego

Jak długo utrzymuje się efekt toksyny boulinowej?

Po pierwszym podaniu efekt może być widoczny 3-6 miesięcy. Używam tylko i wyłącznie preparatu Bocouture, który daje mi poczucie pewności, że toksyna będzie skuteczna, stabilna po przygotowaniu roztworu i daje największy margines bezpieczeństwa u pacjenta minimalizując ryzyko reakcji alergicznej.

Ile jednostek botoksu będzie u mnie potrzebne?
Jest to osobnicze zmienne, zależne od rodzaju twarzy i okolicy jaką chcemy poddać procedurze.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu jednego dnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.

Usuwanie lwiej zmarszczki Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

5 + 6 =