Usuwanie kurzych łapek Kraków / Nowy Sącz

usuwanie kurzych łapek botoksem

Popularne kurze łapki to, najprościej mówiąc, najbardziej znienawidzone przez kobiety zmarszczki wokół oczu. Ma je każdy! Nawet młode, piękne osoby, gdy się uśmiechają. Z biegiem czasu zmarszczki promieniujące z kącików oczu coraz bardziej się uwydatniają. Po 40. roku życia następuje w organizmie znaczny spadek produkcji kolagenu. Skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta, a tkanka tłuszczowa opada. Dla wielu obecność kurzych łapek jest nie do przyjęcia, więc decydują się na zabieg usunięcia. Najczęściej stosowaną w tym przypadku metodą na usuwanie kurzych łapek jest zastosowanie toksyny botulinowej. Substancja ta przez niektórych do dziś uznawana jest za truciznę. Jednak jej ilość wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej bywa znikoma, a przede wszystkim odpowiednio dobrana. Jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta i nie powoduje skutków ubocznych. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na usuwanie kurzych łapek, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Usuwanie kurzych łapek botoksem – korzyści z zabiegu

– efekt jest naturalny – twarz nie wygląda sztucznie lub karykaturalnie,
– twarz zostaje odmłodzona, wygląda na zrelaksowaną,
– zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny,
– brak bolesnych działań.

Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza specjalistę, dzięki czemu istnieje pewność, że efekt będzie naturalny i estetyczny. Polega on na wstrzyknięciu toksyny zazwyczaj w trzech punktach po każdej stronie gdzie znajdują się kurze łapki. Miejsce aplikacji należy wcześniej zdezynfekować. Prowadzone działania nie przynoszą bólu, jedynie niewielki dyskomfort. Rzadko kiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej skóra wokół oczu jest wyraźnie gładsza, bardziej napięta. Poprzez usuwanie kurzych łapek twarz wydaje się znacznie odmłodzona.

Pierwsze jego efekty widoczne są już po 2–3 dniach. Ostateczny wygląd skóry kształtuje się w okolicach 10–14 dnia od aplikacji. Kurze łapki mogą pozostać niewidoczne nawet do 6 miesięcy.

Botoks – Wskazania do zabiegu:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • uczulenie na albuminę ludzką,
 • choroby serca i układu krwionośnego,
 • schorzenia układu nerwowego,
 • ciąża i okres laktacji,
 • wiek – poniżej 18 r.ż.

Jak zachowywać się po przeprowadzonym zabiegu:

 • przez kilka godzin nie wolno dźwigać ciężkich rzeczy ani gwałtownie się schylać;
 • nie można dotykać, drapać okolic miejsca aplikacji toksyny;
 • należy unikać korzystania z sauny i solarium.

Działania niepożądane, które mogą mieć miejsce:

 • opadanie powieki (efekt zwiotczenia mięśni)
 • zaczerwienienie i swędzenie miejsca aplikacji,
 • krwiaki powstałe poprzez kontakt igły z naczyniami krwionośnymi,
 • czasami – bóle głowy, objawy grypowe.

Działamy w okolicach miasta Kraków, posiadamy siedzibę w Nowym Sączu. Klienci często polecają naszą firmę swoim znajomym oraz sami wielokrotnie korzystają z rozbudowanej oferty. To najlepszy dowód na to, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Gwarantujemy profesjonalne i indywidualne podejście. Przed każdym zabiegiem należy odbyć krótką rozmowę z lekarzem, który musi poznać stan zdrowia osoby poddającej się naszym działaniom.

Skontaktuj się z nami i sprawdź na własnej skórze efektywność usuwania kurzych łapek. Ta metoda odmładza!

Jak długo utrzymuje się efekt toksyny boulinowej?

Po pierwszym podaniu efekt może być widoczny 3-6 miesięcy. Używam tylko i wyłącznie preparatu Bocouture, który daje mi poczucie pewności, że toksyna będzie skuteczna, stabilna po przygotowaniu roztworu i daje największy margines bezpieczeństwa u pacjenta minimalizując ryzyko reakcji alergicznej.

Ile jednostek botoksu będzie u mnie potrzebne?
Jest to osobnicze zmienne, zależne od rodzaju twarzy i okolicy jaką chcemy poddać procedurze.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.

Usuwanie kurzych łapek Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

4 + 12 =