Podniesienie kącików ust Nowy Sącz / Kraków

podniesienie kącików ust

Postępujący proces starzenia to nie tylko coraz większa liczba zmarszczek, ale również zmiana rysów. Skutkiem tego są m.in. opadające kąciki ust, które nadają twarzy nieco surowego, zaciętego i smutnego wyglądu. Wcale jednak nie trzeba godzić się na taki stan – z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, proponując botoks na podniesienie kącików ust.

Podniesienie kącików ust – na czym polega zabieg?

Do podniesienia kącików ust wykorzystywana jest toksyna botulinowa – dokładnie ta sama substancja, którą wykorzystuje się przy botoksie na zmarszczki. Jej działanie polega na blokowaniu połączeń nerwowych, co prowadzi do rozluźnienia mięśnia.
Zabieg unoszenia kącików ust zajmuje zaledwie kilka minut. Przed dokonaniem iniekcji, skóra jest dokładnie dezynfekowana, a następnie oznaczana – tak, by lekarz wiedział, gdzie podać preparat. Kolejny – już właściwy krok – to zaaplikowanie toksyny botulinowej w wyznaczony obszar. Tak w skrócie wygląda podnoszenie kącików ust. Nowy Sącz to miasto, w którym przeprowadzamy zabieg zgodnie z obowiązującymi procedurami. Do zabiegu podnoszenia kącików ust zapraszamy również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Kto może poddać się zabiegowi?

Botoks to zabieg, który jest dedykowany każdemu, kto chce wyeliminować problem opadających kącików ust – niezależnie od płci. Trzeba jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, do których zalicza się m.in.:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego,
  • zaburzenia układu nerwowego,
  • zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego, np. miastenia gravis,
  • choroby z grupy ALS,
  • alergia na albuminę ludzką,
  • przyjmowanie niektórych leków, np. amikacyny, galaminy, polimyksyny, linkomycyny.

Dlatego w naszej klinice odbywają się konsultacje, podczas których omawiane są wskazania i ewentualne przeszkody do przeprowadzenia zabiegu. Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego pacjent jest kwalifikowany do kuracji odmładzającej.

Czego można się spodziewać po podniesieniu kącików ust?

Pierwsze efekty pojawiają się po 2–3 dniach, a po około tygodniu aktywna substancja wykazuje swoje pełne działanie. Kąciki ust stają się podniesione, a dodatkowo dochodzi do wygładzenia skóry twarzy wokół obszaru poddanego iniekcji. Dzięki temu cała twarz nabiera bardziej młodzieńczego wyglądu i jest bardziej promienna.

Rezultaty utrzymują się do 6 miesięcy, dlatego trzeba pamiętać o ponownym przeprowadzeniu zabiegu przed upływem tego okresu.

Jak postępować po botoksie?

Eliminacja opadających kącików ust za pomocą toksyny botulinowej jest zabiegiem niechirurgicznym, dlatego bez przeszkód można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przez 4–5 godzin bezpośrednio po iniekcji:

  • unikać wysiłku fizycznego,
  • nie pochylać głowy,
  • nie uciskać i masować ostrzykniętych obszarów.

Interesuje Cię podniesienie kącików ust? Nowy Sącz jest miastem, w którym poddasz się temu zabiegowi. Zapraszamy do naszej kliniki pacjentki z Krakowa oraz innych miast kraju. Zapewniamy profesjonalne przeprowadzenie botoksu, który pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Jak długo utrzymuje się efekt toksyny boulinowej?

Po pierwszym podaniu efekt może być widoczny 3-6 miesięcy. Używam tylko i wyłącznie preparatu Bocouture, który daje mi poczucie pewności, że toksyna będzie skuteczna, stabilna po przygotowaniu roztworu i daje największy margines bezpieczeństwa u pacjenta minimalizując ryzyko reakcji alergicznej.

Ile jednostek botoksu będzie u mnie potrzebne?
Jest to osobnicze zmienne, zależne od rodzaju twarzy i okolicy jaką chcemy poddać procedurze.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.

Podniesienie kącików ust Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

5 + 9 =