Leczenie nadpotliwości Nowy Sącz / Kraków

leczenie nad potliwości botoksem

Obecnie poważnym problemem jest nadpotliwość, z którą zmaga się wiele osób. Wydzielanie potu w nadmiernej ilości jest niezwykle kłopotliwe i niejednokrotnie wpędza w kompleksy. Chociaż odpowiednia higiena i stosowanie antyperspirantów odgrywają istotną rolę, takie działania nie wystarczą. Trzeba bowiem celować w przyczyny, a nie jedynie maskować objawy. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, w ramach której wykonuje się leczenie nadpotliwości. Zapraszamy do naszego gabinetu w Nowym Sączu na zabieg leczenia nadpotliwości botoksem, również pacjentów z Krakowa i okolicznych miejscowości.

Botoks – sposób na nadmierną potliwość

Chociaż botoks kojarzy się z zabiegiem odmładzającym, wykorzystywany jest w leczeniu nadmiernej potliwości. Iniekcja toksyny botulinowej typu A pozyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum przyczynia się do zablokowania działania odpowiednich nerwów. Dzięki temu w ostrzykiwanych miejscach nie dochodzi do wydzielania potu.

Jak przebiega leczenie nadpotliwości botoksem?

Zabieg rozpoczyna się od precyzyjnego określenia obszaru wzmożonej potliwości – w tym celu przeprowadza się najczęściej tzw. test Minora (test jodowo-skrobiowy). Polega na posmarowaniu konkretnego miejsca jodyną, a następnie posypaniu go skrobią. Tam, gdzie wydziela się spora ilość potu, dochodzi do zaczernienia.

Kolejny krok to podział obszarów na małe kwadraty, które następnie ostrzykuje się niewielką ilością toksyny botulinowej. W zależności od problemu botoks może być stosowany nie tylko pod pachami, ale również na podeszwach stóp czy wewnętrznej stronie dłoni.

Zabieg nie należy do przyjemnych, a bolesność jest kwestią indywidualną. Wiele osób nie odczuwa bólu – szczególnie w przypadku iniekcji pod pachami. Natomiast wstrzykiwanie w stopy czy dłonie może wymagać znieczulenia.

Kto może poddać się zabiegowi?

Mimo że leczenie wzmożonej potliwości botoksem jest bezpieczne, zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć można:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie niektórych leków, np. tetracykliny, polimyksyny, cyklosporyny,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciążę i okres karmienia piersią.

Dlatego tak ważne są konsultacje poprzedzające każdy zabieg. Podczas spotkania – na podstawie wywiadu lekarskiego, specjalista podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia nadpotliwości.

Jak długo utrzymują się efekty leczenia nadpotliwości?

Tak samo, jak w przypadku zabiegów odmładzających, leczenie nadpotliwości botoksem nie daje trwałych rezultatów. Efekty utrzymują się przez okres 6-12 miesięcy. Aby więc zachować ciągłość, iniekcję trzeba powtarzać co 5-6 miesięcy.

Zapraszamy do kontaktu

Interesuje Cię profesjonalne leczenie nadpotliwości? Nowy Sącz jest miastem, w którym poddasz się skutecznemu zabiegowi. Wstrzykiwanie toksyny botulinowej w odpowiednie miejsca pomaga uporać się z przypadłością. Zapisz się na zabieg, niezależnie od tego, czy mieszkasz w Krakowie, czy w innych regionach Małopolski.

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować termin konsultacji, podczas której omówimy z Tobą przebieg leczenia.

Jak długo utrzymuje się efekt toksyny boulinowej?

Po pierwszym podaniu efekt może być widoczny 3-6 miesięcy. Używam tylko i wyłącznie preparatu Bocouture, który daje mi poczucie pewności, że toksyna będzie skuteczna, stabilna po przygotowaniu roztworu i daje największy margines bezpieczeństwa u pacjenta minimalizując ryzyko reakcji alergicznej.

Ile jednostek botoksu będzie u mnie potrzebne?
Jest to osobnicze zmienne, zależne od rodzaju twarzy i okolicy jaką chcemy poddać procedurze.

lek. med. Mateusz Juszczyk

Zalecenia pozabiegowe:
– w ciągu pierwszego tygodnia od zabiegu nie należy wykonywać intensywnych
ćwiczeń fizycznych, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli

Możliwe powikłania :
– obrzęk, tkliwość
– zakażenie

Zabieg zawsze omawiany jest z lekarzem. W trakcie konsultacji zbierany jest szczegółowy wywiad i sporządzona zostaje stosowna dokumentacja medyczna.

Leczenie nadpotliwości Nowy Sącz / Kraków

Szybki kontakt

14 + 15 =